Historie

Historie

6. srpna 2008 v 16:30 | Mr.Antidisco
Na začátek bych vám měl něco o této skupině napsat, tím myslím jak vlastně tato skupina vznikla!!! Pokusím se napsat něco o zrodu téhle kapely až k albu IOWA.
Are you ready?!:) Tak můžem jít na to...

-1993-1996
Založení skupiny v městě Des Moines, Iowa
V tomto roce(1993) vlastně pár lidí založilo tuto (po nějakém čase) velice slavnou kapelu. Mezi zakladateli byl i Shawn, který začínal jako hlavní bubeník, pak ale samozřejmě musel dát přednost Joeymu, za což mu já a určitě velká většina lidí může poděkovat:) Shawn se odebral k perkusím, kde předvádí solidní "show", k němu pak přibil Brandon Darner (toho pak vystřídal Chris), díky Joeymu skvělému nápadu, že "knoTi" mohli mít tři bubeníky. V těchto letech se sestava SlipKnoT hodně měnila. Lidi, kteří v kapele v těchto letech působili nejčastěji jsou asi tito: Anders(zpěv), Shawn(perkuse), Joey(hlavní bubeník-bicí), Mick(kytara)...(samozřejmě jich bylo mnohem více, ale tihle lidé se asi nejvíce podíleli na koncertování, nebo spíše nejdelší působení ve skupině v letch 93-96). Název SlipKnoT mimo jiné vymyslel Anders, takhle se jmenovala i první píseň na albu MFKR (tato píseň pak byla předělána na albu SlipKnoT-píseň s názvem SIC). Joey pro změnu vymyslel, že ve znaku SlipKnoT bude velká písmena "SKT", inspiraci sebral u KoRn...
Po roce zkoušení a po nějaké době hraní po klubech v Des Moines, hlavně v klubu Hairy Mary's (tento klub vlastnil v té době Shawn) si "chlapci" v roce 1996 vydali na vlastní náklady desku Mate. Feed. Kill. Repeat, které bylo produkováno Seanem McMahonem. Deska stála 15 000 dolarů a mělo něco kolem 2000 kopií. Tato deska sice nějak do světa neprorazila, ale o skupinu se začalo zajímat více lidí, a o to klukům, zřejmě i šlo. Shawn, Joey, Mick pak dostali do kapely Coreye, což byl pro kapelu veliký "zásah" k dobrému. Anderse to naštvalo a odešel. Corey po nějaké době splnil to, co od něj chlapci očekávali-brutální a kvalitní zpěv a celkově příchod Coreye byl dobrým oživením a dobrým "tahem" pro skupinu.
V téhle době ještě SlipKnoT nenosili žádné masky, až na Shawna, který nosil vždy masku Clowna, ale je pravda, že už v té době, se každým člen snažil nějak se "vyparádit":) Corey "prý" ze začátku působení ve SlipKnoT nosil nějaký hábit a kuklu přes hlavu. Mimo jiné nosit masky napadlo Shawna, který v nějakém už hodně starém rozhovoru ještě s Joeym a Paulem uvedli jakési "pravidla" SlipKnoT:
  • "Nikomu na nic neodpovídáme"

  • "Nezajímáme se o žádné trendy"

  • "Hrajeme si co chceme"

  • "Nenecháme cizím lidem žádný prostor k rozhodování o skupině"
V roce 1997 zasílají SlipKnoT Roadrunner Records demo s několika písněmi. Demo neuniklo pozornosti několika lidí, zvláště pozornosti Rosse Robinsona, ten kapelu okamžitě kontaktoval a vlastně i díky němu se kapela dostala docela dost daleko!!!SlipKnoT měli více nabídek, ale vybrali si Roadrunner Records!!! Kluci začínají nahrávat svojí druhou desku v jiné sestavě, než v předchozí desce. Je tu teď spoustu nových věcí: devět lidí oblečených v červených kombinézách v hrozivých maskách, které krásně vyjadřují muziku, kterou "KnoTi" hrají. Každý si určil svoje číslo, které vždy bylo vyobrazeno na kombinéze: #0 Sid (DJ), #1 Joey (Bicí), #2 Paul(Baskytara), #3 Chris (Perkusionista), #4 James (Kytara), #5 Craig (Sampler), #6 Shawn (Bubny), #7 Mick (Kytara), #8 Corey (Zpěv). James se přidal ke skupině, až po nahrání nové desky.

-1997-2000
Kapela se od základu změnila a natočila skvělé album, které velice kapelu od předchozího alba posunulo do předu!!! Album udělalo ve světě veliký "povik"-"udělalo díru do světa!!!" SlipKnoT se vydávají na OZZFEST, což je oproti malým klubům veliký pokrok. Chlapci ukazují na "pódium"skvělou show a začínají si "získávat" čím dál větší množství fanoušků!!! Po OZZFESTU kapela rozjíždí své celosvětové turné, čímž proráží svojí brutální show a ještě brutálnější hudbou i v Evropě a všude po světě. Lidé po celém světě začali posloucha CD SlipKnoT, také díky skvělé show: skoky do diváků, mlácení se na pódiu, destrukce všeho možného a další "zvrhlosti", které patřily k velké SlipKnoT show!!! SlipKnoT si také tvořili nepřátelství mezi ostatními kapelami např.: Limb Bizkit(byla to sice novinářská bublina...)
Deska SlipKnoT slavila uspěchy typu: stala se po dvou měsících zlatou deskou a pak také platinovou!!!


-2001-2002
V téhle době to šílenství z koncertování trošíčku utichlo a začala práce na nové už třetí desce!!! Ještě před vydáním o ní SlipknoT mluvili ve stylu, že deska by měla být ještě tvrdší než předchozí: "Předchozí dvě desky jsme pojali v barvách, tohle je jen černo - bílé. A bude víc bolet. Je to, jako kdybychom otáčeli nůž ve vaší ráně." Joey Jordison: "Bude třikrát tak rychlejší, třikrát tak šílenější a třikrát tak brutálnější". To se na konec vyplnilo a celá deska, která byla vydaná roku 28. srpna 2001 byla fakt skvělá (Bylo to nejočekávanější CD roku)!!! S novou deskou přichází nové kombinézy a masky!!! SlipKnoT rozjíždí tour na podporu DVD Disasterpieces, které výchází 25. listopadu 2002 a hned získává řadu ocenění...


PS.: Další informace už zde nehledejte, stránky se zaměřují pouze na tato období MFKR, SlipKnoT, IOWA. 
 

Reklama