Recenze

Mr.Antidisco-Disasterpieces(DVD,Recenze)

28. října 2008 v 18:55 | Mr.Antidisco
Disasterpieces

"Tuto recenzi jsem dával už i na maggots-lair.com..."

SlipKnoT - Disasterpieces

SlipKnoT mají zatím celkem tři DVD.A právě toto 2DVD je podle mého názoru to nejlepší ze všech.

DVD1

Hned na začátku mě zaujalo krásné a jednoduché menu (v pozadí tohoto hlavního menu hraje úryvek z písně People=Shit). Máte tu výběr spuštění titulků při koncertu nebo si zde můžete vybrat jednotlivé písně popřípadě spustit celý koncert. Teď přejdeme ke koncertu.J sou zde vidět různé záběry těsně před samotným koncertem. Například jaké má starosti ochranka s maggots, kteří se nemohou dočkat, až to vše vypukne a také ještě na hlavní účinkující - na hochy ze SlipKnoT. Ti si vezmou masky a jdou udělat ještě nějaké fotky. Joey ukazuje jak si zkrátil nohavice u kombinézy a Clown se polévá nějakou barvou (potom se stihne ještě poblejt). Dále následuje protahování, pak si dají všichni ruku přes ruku a řeknou si nějaký pokřik. Konečně jdou na věc. První píseň velmi rychlá People=Shit, která pěkně rozjede celou show. Poté následuje píseň Liberate (na začátku této písně začnou po gestu Coreyho všichni skákat). A dále moje oblíbená Left Behind. Sid skáče asi z dvaceti pěti stop přímo na fanoušky. Čtvrtá píseň je Eeyore - nepatří sice mezi mé oblíbené, ale je taky docela dobrá, protože při té show co předvádí SlipKnoT živě je dobrá každá píseň. Jako pátá píseň na obalu dvd je napsaná konečně Disasterpiece. Publikum šílí a ochranka má co dělat, prostě blázinec. Při písni purity pod číslem šest Sid také na začátku nemá nic moc na práci, tak blbne s Clownem. Publikum vaří a ještě není z daleka konec. Právě začíná píseň gently, po ní Eyeless a dále My Plague. Desátá píseň je New Abortion, při které po gestu Coreyho, Clowna, Joeyho a Chrise se roztleská celá London arena, tato píseň se vám v live podání také bude líbit. Následuje píseň The Heretic Anthem a krásné efekty tří šestek. A konečně Spit It Out, jak už všichni znáte, SlipKnoT v polovině písně posadí celou London arenu a když začne druhá část písně, všichni maggots vyskočí (mezi tím ještě stihne skočit Sid mezi diváky, ti se mu snažili sundat masku, taky dostanou pěstí).Když se na konci písně dostane Sid zpět na podium ukáže london areně svoje pozadí, tím se odvděčí maggots za to, že mu chtěli sundat masku. Na konec fanouškové uslyší ještě písně Wait and Bleed, (SIC) a Surfacing. Když to peklo končí, ještě Paul s Clownem udělají malou destrukci kytary a bubnů. Joey hodí pár paliček do davu a všichni odejdou. Jediný Corey se ještě poté dlouho loučí a pak také odejde. Mezi písněmi je ještě vidět např.: Jak se nosily reproduktory a různé bedny na podium, jak si SlipKnoT připravovali masky, jak zkoušeli své nástroje před koncertem, potom také, jak se navlékali do kombinéz, dále je tu ještě autogramiáda z Paříže a dvě sola Sida a Joeyho.

DVD2

Když jsem toto DVD vkládal do DVD přehrávače nic moc už jsem od něj neočekával, protože všechny klipy, co byly napsané na obalu už jsem viděl. Ale právě tohle dvd mě docela překvapilo, nejsou tu jenom klipy, ale i tři písně z London areny - Disasterpiece, People=Shit a The Heretic Anthem. Při každé písni pomocí tlačítka na ovladači "ANGLE" přepínáte členy SlipKnoT (co zrovna dělají). Nejlepší je asi koukat na Sida a na Clowna, ti když nemají co dělat, tak to stojí za to. Klipy na DVD: My Plague, Left Behind, Wait And Bleed, Wait And Bleeed (animated) a Spit it Out.


Celkové hodnocení: Obě dvd se mi strašně moc líbily. Jsem takový malý zběratel metalových DVD a právě toto DVD je moje nejoblíbenější. Jestli se rozhodujete mezi Voliminal a Disasterpieces, tak berte určitě Disasterpieces. Nemělo by chybět žádnému fanouškovi SlipKnoT.

Mr.Antidisco-Welcome To Our Neighborhood(DVD,Recenze)

28. října 2008 v 18:25 | Mr.Antidisco
SlipKnoT Welcome To Our Neighborhood (DVD)

Hned co jsem obdržel zásilku s tímto DVD otevřel jsem a uviděl opravdu krásný obal (podobný mimochodem tvoří i CD SlipKnoT). Po vložení do DVD přehrávače na mě vyskočí přes celou obrazovku "tribal S", po kliknutí na tlačítko "play" se na vás "vrhne" menu a v pozadí začne hrát píseň (SIC). V "menu" si můžete vybrat od 0-8-pod každým číslem se nachází jiné video. DVD obsahuje plno zajímavých rozhovorů, kde se "chlapci" zmiňují o svých pocitech z koncertů atd . Další zajímavou věcí jsou různé záběry z vystoupení SlipKnoT v té době. Jelikož už byly na světě i nějaké videoklipy, tak proč je tam nedat? Na DVD jsou klipy "Spit It Out" a "Wait & Bleed". Když už jsem u těch videiích, naleznete zde také video z živého vystoupení "Surfancing" a pokud máte dražší verzi tohoto DVD, tak také hudební zajímavé video Scissors, což je věc, kterou na tomto DVD hodnotím velmi kladně. Jako poslední lahůdka pro milovníky této kapely je věc "The Band"-představení všech členů kapely. Jediným a pro někoho velkým mínusem je, že DVD je až moc krátké (50:03). I přesto si myslím, že by nemělo chybět žádnému pořádnému fanouškovi, jedná se spíše už o sběratelskou věc…

Hodnocení: 70%

!!!POSÍLEJTE RECENZE!!!

5. října 2008 v 14:38 | Mr.Antidisco
Vlastníte nějaké CD nebo DVD od skupiny SlipKnoT v těchto období MFKR, SlipKnoT, IOWA??? Tak napište recenzi a já jí zveřejním pod vaším jménem. K recenzi můžete přidat obrázek,fotku...

RECENZE posílejte na následující mail

bartos.dan8@seznam.cz

 
 

Reklama